Sotva odešel jeden…

rok, než se stihnu rozkoukat, je tu půlka února… Mám to nějak hektický. Všechno. Spoustu věcí k zařizování, k učení, k lásce 🙂 (to když je dnes ten Valentýn, že :D). Ale abych to shrnula. Můj muž mi před 12 lety slíbil, že mě vezme do Londýna. Nikdy jsem tam nebyla a tak na jeho oblíbenou otázku „What do you know about London?“ jsem vždy odpovídala, že nic moc, páč jsem tam ještě nebyla… Jenže, když chlap řekne, že něco udělá, tak to udělá! Není potřeba mu to každýho půl roku připomínat. Takže, k Vánocům jsem dostala 4denní pobyt v Londýně. Juchů! 4 dny není sice nic moc a Londýn by si určitě zasloužil víc, ale i tak mám radost. Že jsem ho konečně viděla na vlastní oči, že jsem si tam „pocvakala“ (myslím fotky) a že i některá je docela použitelná :-), a že můj muž splnil, co slíbil….

Tower Bridge

 

 

 

 

 

 

St. Pauls Cathedral

Big Ben

Pak jsme byli jen tak na otočku na tři dny v Barceloně. Manžel tam měl nějaké pracovní věci a vzal mě s sebou. Takže prakticky jsem v Barceloně byla sama. Obešla jsem pár známých míst. A protože bylo (začátek února) mimo sezónu, kromě mě tam bylo zhruba tak 40 asijských turistů. Jinak dost mrtvo. Takže víc se mi líbil Londýn. Ale zase tam bylo teplo a sluníčko (18° C).

 

 

Mimochodem, protože jsem se nevyznala v tamní dopravě a v metru hlásili přestupní stanice jen ve španělštině, chodila jsem pěšky. Za jeden den jsem našmajdala 20 km. A protože jsem si vzala podzimní kozačky, které jsou poměrně úzké, posledních deset kilometrů jsem si šlapala na prst… a samozřejmě mi nehet od toho spodního prořízl kůži toho vrchního prstu – au! 🙂

No a další významná věc. Pro změnu hubnu 😀 . Proč? No protože to, co jsem před více než dvěma roky zhubla už mám zase zpátky. A taky proto, že už jsem se vešla jenom do tepláků. Ale jde to teda mnohem hůř než poprvé… Jednou týdně cvičení. Ale protože jsem za poslední dva roky nedělala vůbec nic, tak je to hodně náročné. Po každým cvičení mě všechno bolí minimálně tři dny.

No a na závěr – krize středního věku. Ne moje, ale manželova. On sice tvrdí, že nic takového nemá, ale já vím své 🙂 . Rozhodl se, že si jen tak vyleze na Mera Peak. To je hora v Nepálu, cca 6 500 m. A tak teď trénuje. Minulý týden si vyšlápl Sněžku, chodí běhat, doma cvičí… a to doteď přišel z práce, zaujal pozici ležícího a zkouknul zbytek youtube videí, které ještě neviděl :-). Možná to ale není krize středního věku. Možná jen došla neshlédnutá videa na youtube… :-).

Škoda, že moje kolena výšlap v zimě na Sněžku nedají, je to tam krásný!

 

Přeji hezký den a zase příště…

Irena Říhová, neobycejnazena.cz

PS:

kdo se chcete mrknout na moji druhou vášeň, a tou je focení, může tady.

A kdo se chce mrknout na můj YouTube kanál, může :-), budu ráda.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *