Štěňata

Ahoj náš nový páníčku! Narodili jsme se 9. ledna 2021 a je nás celkem osm. Maminka Lady se o nás vzorně stará a tak rosteme jako z vody, přestože rosteme z mlíka, to je jasný! To se jen tak mezi vámi dvounohými kamarády říká, že někdo roste jako z vody. Už teď se těšíme na půlku března, kdy se vydáme do svých nových domovů. Budeme ale moc rádi, když se se svojí maminkou budeme i nadále vídat.

Abyste nás mohli rozlišit, dali nám různobarevné obojky (je teda pravda, že bílá barva obojku už je spíš šedivá 🙂 ):

První týden života 9.1.-16.1.2021:

Náš život se zatím skládá jen ze samého krmení a mazlení s naší psí mámou. Jíme, spíme a zase jíme a spíme. Občas trochu kňouráme. V ten okamžik se odněkud objeví mámin jazyk a olíže nás.

Druhý týden života 17.1.-23.12021

Máme za sebou už 14 dní. Během tak krátké doby jsme ztrojnásobili svou porodní váhu. Už máme otevřené oči a začínáme se učit chodit. Zatím nám to moc dobře nejde, ale uvidíte za pár dní. To už určitě budeme běhat a ne jenom chodit. Maminka je z nás už trochu okousaná a poškrábaná, ale je moc hodná a statečná. Dnes nás čeká náš první veterinární „zákrok“. Přijede pan veterinář a dá nám něco na odčervení.

Třetí týden života 24.1.-30.1.2021

Něco vám povíme. Ale pššt, je to tajemství! Máme zuby. Fakt! Sice ještě malinký, ale jsou to zuby. A tak je z legrace používáme při krmení. Maminka se sice moc nadšeně netváří, ale zatím nás neodhání. Jo a už krásně chodíme. Sice nám občas podjedou zadní běhy a v ten moment ležíme jak placky, ale to jen občas 😉.

Čtvrtý týden života 31.1.- 6.2.2021

Mňam, dostáváme příkrmy. Kaši, ale z té jsme byli jako prasata. Fakt. A tak dostáváme rozmočené granule a taky tvaroh. Je to moc dobrý, ale nejvíc nám to chutná z bráchova ucha. Nebo z pacičky ségry. Taky si ujasňujeme, kdo je tady pánem. A tak občas ukážeme, že umíme štěkat a vrčet. Jo a taky prozkoumáváme okolí. Co je na zemi, na sedačce, v poličce…. akorát moc nechápeme, proč s námi bydlí lidi v boudě 😉. Oni tomu říkají obývák, ale to nevíme, co znamená.

Začínáme svůj druhý měsíc života

Jůů, my jsme toho zažili! Přijeli se na nás podívat naši noví páníčci a paničky a taky kámoši děti! To bylo prima! Všichni nás chválili, chovali a drbali za ušiskama. Bájo! Taky se stala zvláštní věc, naše dvounohá maminka nám začala říkat jmény. My sice absolutně netušíme, komu z nás to jméno patří, ale volá třeba Marley, Falco, Endy, Sheilo, Chilli, Rony, Engie a na poslední ségru volá miláčku a pašáku, protože ta prostě ještě jméno nemá. A to není všechno. Dneska! Dneska to bylo úplně nejbáječnější! My jsme byli venku. Představte si to! Venku. Na zahradě. Ve sněhu. Podívali jsme se, co to mají páníčci za suchý kytky a ochutnali jsme, jak chutná sníh. Ale bylo to docela náročný a tak jsme se s chutí vrátili domů, do tepla. Zachumlali jsme se do deky a krásně jsme si odpočinuli.

V mezičase taky „mazlíme“ kočku. Teda – kocoura. Ale páníčci mu říkají kočka. Asi chudáci ještě nepřišli na to, že to žádná kočka není :-). Nejdřív jsme se trochu báli, ale… uznejte sami, je nás víc a máme s lumpačením docela dost zkušeností.

Sedmý týden života

My se máme. Máme totiž nový obojky. Krásný! A jak krásně je člověk, teda pes, může okusovat ze ségřinýho krku 🙂 Víte, co zažijeme legrace? Když se brácha snaží uniknout jiným zubům? :-).
Taky krásně zahrad-ničíme. Páničce už jsme okousali všechny suchý kytky, co si na zahradě schovávala. Moc rádi nosíme boty. Jak nějakou najdeme, odneseme ji honem rychle, než si toho někdo všimne :D. Jak si toho totiž někdo všimne, tak nám tu super hračku vezmou. Jo a pánička se na nás zlobí a říká nám prasata. Ale ona jen tak vrčí. A jak známo, pes, který vrčí… My moc dobře víme, že až budeme úplně nesnesitelný prasata, že nás zase namočí do vody, namydlí a budeme zase ťuťu ňuňu.

Kontakt:

Irena Říhová

Telefon: 731 519 673

email: info@irenarihova.cz