Zlaté české ručičky

V dnešním světě horké jehly z Číny a s důrazem na co nejnižší cenu, v dnešní době náhražek a potravin, které se jen tváří, že jsou poživatelné, si vážím lidí, kteří něco umí, dělají to s láskou a jak nejlépe umějí! A proto jsem si udělala radost a objednala jsem si od kamarádky, která ve volných chvílích šije, kabelku, peněženku a klíčenku. A u jiné kamarádky jsem si objednala něco na zub – makronky.

Moje současná kabelka už si zasloužila vyměnit a o peněžence a klíčence se totéž dalo říct zhruba tak před rokem :-). Nevím, jak vy, ale já do kabelky potřebuju nacpat peněženku, telefon, klíče. Navíc tam samozřejmě nosím spoustu užitečných věcí a ještě víc těch, které bych u sebe vlastně ani neměla mít :-). Jako každá ženská tam mám hygienické potřeby, tužku, léky, papírové kapesníky, občas nějakou řasenku. No a jako každá mamina tam od narození dětí nosím plíny, přesnídávku, vlhčené ubrousky, chrastítko, lopatičku a kyblíček… no je fakt, že tyhle věci už jsem ve své kabelce nějakou dobu neměla. Děti rostou a cpou mi do kabelky jiné cennosti. Plastovou pistolku, prak, auto, knížku, telefon….No a vzhledem k tomu, že místo na plesy chodím do potravin a samozřejmě bez tašky, tak se mi do kabelky musí vejít ještě nákup. Takže, jak se do mé kabelky nevejde alespoň půlka chleba, není pro mě :-). Kamarádka Martina tohle ví, takže mi ušila kabelku, do které se vejde běžný denní nákup a která navíc vypadá jako kabelka a ne jako pytel na brambory, pod kterým vám upadne rameno, protože se do něj vejde i půl kolečka betonu :-).

Nechtěla jsem úplně experimentovat, jsem spíš „konzerva“. Ale moc se mi líbí černo-růžová kombinace. No a Martina, kterou najdete třeba na facebooku jako Think pink, mi v téhle kombinaci udělala celou sadu a navíc přidala taštičku na „šminky“ – zdarma. Kabelka je velmi dobře ušitá, nikde nečouhají žádné nitě, švy jsou rovné, vnitřní kapsy jsou praktické, zipy fungují. Ucho má regulovatelnou délku. Jediné, co bych tomu trochu vytknula – na uchu kabelky by ten konec kůže chtěl oblepit nějakou gumou, aby neměl tendenci se ohýbat nebo třepit. A ještě bych uvítala zadní kapsičku. Takový ten rychlý přístup a přitom bezpečné místo, protože tuhle kapsičku máte u těla. Peněženka má úplně úžasné fochy na všechny možné karty, které vám nutí v každém obchodě. A má jich tolik, že se tam ty moje všechny vešly. Tomu dávám velké plus. A rada na vylepšení – chtělo by to vyztužit místo na drobné (teda, jestli to Martina bude číst :-D). Klíčenka je praktická, uvnitř má našité očko, na které se prostě připne kroužek s klíči. Klíče strčíte dovnitř, zapnete zip a nikde se vám nestane žádná nehoda, nic si nepoškrábete… Prostě pohodička. Martina vyrábí i šperky, polštářky, naposledy mi ukazovala sukni… Je to prostě multifunkční neobyčejná žena :-). Je šikovná, ochotná, vyjde vstříc a klidně si kvůli mě zničila nehet :-). A vůbec, nechce se mi chodit po městě a potkat deset stejných kabelek! Moc ráda si u Martiny zase něco objednám!

12920294_485201501680868_1242176502577893692_n   12931036_485201551680863_6298555161208248196_n

DSCF7450   DSCF7451

Makronky. Pořád se o nich mluví. Vyskakují na nás z reklam. A já je nikdy neměla. A přitom mám kamarádku Radku, která díky nepřízni osudu a nemoci, která postihla jejího syna, tyhle dobroty peče. Dokonce byla ve Francii, aby se naučila těm správným postupům a tajům příprav na vytvoření báječného cukroví. Přirovnala bych to trošku k našim českým laskonkám, ale jenom trochu. Základem je mandlová mouka, prý čím hladší, tím lepší. A co tam patří dál úplně přesně nevím, ale určitě tam je cukr a bílky :-). Správná makronka by měla být hladká a lesklá na povrchu a uvnitř měkoučká. A ty náplně! Hmm, mňam. Musím říct, že už jsem dlouho nic takhle dobrého neměla. A vzhledem k tomu, že jsem je nestihla ani vyfotit, jak se po nich zaprášilo, tak soudím, že i zbytku rodiny moc chutnaly. Měli jsme čtyři druhy, vanilkové, karamelové, malinové a pistáciové. A úplně nejlepší byly pistáciové. Takže Radčiny Makronky Malý Princ určitě u nás v rodině nebyly naposledy. Přeci jenom, má ještě dalších asi dvacet příchutí :-). Radka patří také do rodiny neobyčejných žen. Neobyčejně silných žen.

makronky    makronky3 

 makronky212509759_976866192350579_6859411982661837620_n

 

 

 

Dámy, pokud to čtete, děkuji za to, že jste mi zpříjemnily život a pokračujte ať jste ještě lepší a nejlepší!

A nám ostatním neobyčejným ženám přeji hezký den a úsměv na rtech. A pokud zrovna nemáte úplně nejlepší náladu, vezměte si do ruky něco, co někdo vyrobil s láskou. Ta energie na vás dýchne! Určitě!

Irča/NEobyčejnáŽena

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *